מיהו שמאי רכב מומלץ?

קל-גד שמאים
קל גד שמאים

קל גד שמאים

קל-גד שמאים הינה חברת שמאות רכב וותיקה הפועלת ברחבי הארץ. מהווים סביבת עבודה מהמתקדמות בענף וכל אופן הניהול והטיפול בתיק/באירוע – הן ע"י השמאים המקצועיים והן ע"י צוות המנהלה.

מחפשים שמאי רכב מומלץ? במקרה של תאונה של רכב שגרמה לנזק, בעל הרכב פונה לחברת הביטוח בהליך מסודר כדי ששמאי רכב מטעמם יגיע לאבחן את מצבו של הרכב – חשוב לבחור באחד שיודע את העבודה.

לאחר שהשמאי בוחן את הנזק באופן מעמיק ויסודי, הוא מקבל החלטה אם לאשר תיקון של הנזקים. לדוגמה פחחות הרכב והחלפת חלפים מסוימים שניזוקו או לחילופין אם מצבו של הרכב גרוע והנזק עולה על % 60 מערכו, מתקבלת החלטה של שמאי הרכב להכריז על הרכב כטוטאל לוסט ובעל הרכב אמור לקבל מחברת הביטוח כספים על פי שוויו של הרכב בעת התאונה בהתאם לרשום במחירוני הרכב.

ברוב המקרים חברות הביטוח מקבלות את קביעת שמאי הרכב לגבי הנזקים. בעל הרכב משלם למוסך את עלות התיקון בהמחאה דחויה כדי שהכספים שיתקבלו עד אז מחברת הביטוח יכסו את סכום התשלום הגבוה. חברת הביטוח מעבירה את הכספים בהתאם לדוח שהופק על ידי השמאי המיומן.

אי תשלום הנזק על ידי חברת הביטוח

קיימים מקרים שבהם שמאי הרכב בעל הניסיון והידע הרב, מגלה ערנות לסיטואציות מסוימות שבעקבותיהן קובעת חברת הביטוח כי לא תישא בעלות הנזקים. לדוגמה, אם בעל הרכב לא פעל על פי ההנחיות ולא תחזק את הרכב כראוי, לא החליף בלמים או רצועת טיימינג שהיו שחוקים או לחילופין עקב העובדה שהנהג נסע תחת השפעת סמים או כמות גדולה של אלכוהול.

אם נראה כי קיים אינטרס מסוים של השמאים לבצע הערכות התואמות את ההנחיות של חברת הביטוח ולא תמיד ההערכות הללו מביאות בחשבון את כל השיקולים והנזק האמיתי שנגרם לבעל המכונית.

שמאי רכב – אתם חייבים שמאי רכב מומלץ!

תביעות בגין נזק לרכוש מסתיימות בדרך כלל בתשלומים של סכומים גבוהים, ואם חברת הביטוח מציעה סכום שהוא נמוך משמעותית, זכותו של כל לקוח לשכור שמאי נוסף שיחווה את דעתו ויעזור לו לתבוע את מלוא הסכום המגיע לו על פי הערכת השמאי הפרטי. מדובר בזכות לגיטימית של כל בעל רכב הזוכה גם להכרה של חברת הביטוח שמממנת חלק מעלויות שכר הטרחה של השמאי הפרטי.

קל-גד שמאים

הערכת עלויות תיקון הרכב

השמאי מכין דוח מפורט הכולל את כל הנזקים שנראים בעין וגם את השלכותיהם. כדי להכין דוח מדויק, על השמאי לקבל את מלוא המידע על הנפגעים ועל השתלשלות העניינים שגרמו לתאונה, מה היו הפגיעות לרכב זה ולרכבים הנוספים שהיו מעורבים בתאונה.

בחירת שמאי מומלץ

בחיפוש אחר שמאי רכב מומלץ, איכותי ומיומן כדאי להיעזר בחברת הביטוח/ סוכן הביטוח/ חברים או בבני משפחה שנעזרו לאחרונה בשמאי רכב והיו שבעי רצון מהליווי שלו. אפשר לחפש גם באינטרנט ולקרוא חוות דעת טובות או המלצות על שמאי רכב מסוים כדי לקבל החלטה למי לפנות.

שמאים עצמאיים רבים בתוקף תפקידם הם ישרים, הגונים, חותרים לחקר האמת ומעניקים שירות ראוי ללקוחות. אפשר למצוא שמאי רכב מקצועי ובעל רזומה עשיר ושם טוב, בכל אזורי הארץ שמעניקים שירות הולם ואיכותי.

שמאי רכב מומלץ

קיימים בישראל כמה דרגות של שמאים:

שמאי חוץ: שליח של חברת הביטוח, אשר תפקידו להעריך את הנזק ועל פי קביעתו יבוצע התשלום על ידי חברת הביטוח.

שמאי פרטי/עצמאי: בעל הרכב שוכר שמאי מסוג זה כדי להעריך באופן נכון את הנזק. מדובר בשמאי רכב ניטרלי שאינו עובד עם חברת הביטוח.

שמאי בקר: שמאי רכב שנשלח על ידי חברת הביטוח, הוא מפקח על הדוחות השונים המופקים על ידי השמאים הפרטיים.

בעל רכב הזקוק לשמאי רכב, מפעיל את חושיו החדים ומוצא תמיד שמאי רכב מומלץ שיעריך באופן נכון את הנזק ובמידת הצורך ילווה אותו גם בתביעה משפטית נגד חברת הביטוח כדי לקבל את מלוא התמורה.

מידע נוסף לקריאה:

אולי גם יעניין אותך...

מילון מושגים לרכב

מהי שמאות רכב בעצם?

מה זה שמאות רכב? המילה שמאי רכב נשמעת באוזנינו בעיקר כאשר אנו מעורבים בתאונת דרכים או כשהרכב שלנו ניזוק מנזקי סביבה ועליו להיבדק על ידי

למאמר המלא »