מילון מושגים לרכב

מילון מושגים לרכב
קל גד שמאים

קל גד שמאים

קל-גד שמאים הינה חברת שמאות רכב וותיקה הפועלת ברחבי הארץ. מהווים סביבת עבודה מהמתקדמות בענף וכל אופן הניהול והטיפול בתיק/באירוע – הן ע"י השמאים המקצועיים והן ע"י צוות המנהלה.

עבור רוב האנשים, ביקור שיגרתי במוסך יכול להיות חוסר וודאות מוחלט. המושגים שאתם מקבלים מהמוסכניק שלכם לאחר בדיקה תקופתית של הרכב, יכולים להכניס אתכם למצב של חוסר ידיעה בנוגע לתקלות הקיימות של הרכב, האם מדובר על תקלות אקוטיות ועל מה בכלל הכסף שלכם הולך.

כדי שתהיו מעט יותר מוכנים לביקור הבא שלכם במוסך, מומלץ להיעזר במילון המושגים הבא שיעניק לכם יותר ידע לגבי חלקים מכניים שונים ברכבכם. חשוב להבין את ההבדל בין חלקים בטיחותיים שמוכרחים לתקן באופן מידי, או חלקים אחרים שהם פחות לצורך בטיחות אלא יותר ליופי ונוחות כמו טסות לרכב, מערכת מולטימדיה לרכב ועוד.

רדיאטור ברכב

הרדיאטור ברכב הינו חלק מרכזי וחשוב כחלק ממערכת הקירור של הרכב. הרדיאטור נמצא בחלק הקדמי של הרכב, מתחת למכסה המנוע. תפקידו העיקרי הוא לקרר את נוזל הקירור שנמצא במנוע, ועובר בין הצינורות הייעודיים לכך ברכב.

המיקום הפיזי של הרדיאטור ממוקם באזור הקרוב ביותר אל פתח הרכב בחלק הקדמי, כך שנוסף לפעולת המאווררים שעובדים לקרר את נוזל הקירור, הוא מושפע גם מהרוח שנכנסת מבחוץ בזמן הנסיעה ומוסיף אפקט קירור אידיאלי לנוזל.

במקרים בהם המנוע של הרכב מתחמם יתר על המידה, יש צורך לבדוק את הרדיאטור ברכב ולוודא שהוא כן תקין ולא סתום או בלוי ולכן לא מבצע את עבודת הקירור באופן המירבי.

ראש מנוע

אלו צמד המילים שאף אחד לא רוצה לשמוע כשהוא מגיע למוסך. נתחיל בהסבר קצר על ראש המנוע – מדובר על החלק העליון של המנוע, והוא זה שאוטם את מכלול המנוע השלם שמורכב משסתומים, צילינדרים, מצתים שמניעים את הרכב ועוד.

במקרים בהם המוסכניק מודיע לכם כי "הלך ראש המנוע", הכוונה היא כי אותו חלק עליון המכסה את המנוע, נפגם או נסדק כתוצאה מחימום יתר של המנוע, ולכן, המנוע כבר לא יכול לעבוד כמו שצריך. משום כך, קיימת חשיבות גבוהה לבדיקת הרדיאטור שהוזכר בהתחלה, במקרים בהם הרכב מסמן כי הוא אינו מצליח לקרר את עצמו, מכיוון שחימום יתר של המנוע פוגע ישירות בראש המנוע.

צמיגים

ארבעת הצמיגים של הרכב הם בעצם החלקים שבאים במגע ישיר עם הכביש עליו נוסע הרכב. לכן, יש חשיבות גבוהה לשמירה על איכות ותקינות הצמיגים בכל נסיעה. צמיגים עלולים להישחק באופן טבעי כתוצאה מנסיעות ממושכות במשך שנים רבות, (שחיקה שנגרמת מהכביש, שינוי אקלים ועוד).

משום כך, יש לבצע אחת לתקופה בדיקה של תקינות הצמיגים ולהחליפם במקרה הצורך. לרוב אורך החיים של צמיג הינו עד 4 שנים, תלוי בסוג הצמיג, השימוש ברכב, מספר הקילומטרים שנסענו ועוד. כדי להבטיח בטיחות מרבית של הצמיגים בזמן הנהיגה, מומלץ להתקין צמיגים התואמים את דגם הרכב.

מילון מושגים לרכב

מערכת ABS

מערכת ה-ABS היא אחת מהמערכות החיוניות ביותר בכל רכב. המושג ABS נגזר מהמילים Anti-lock Braking System. תפקידה העיקרי של מערכת זו היא הענקת בטיחות גבוהה במקרים של מצבי חירום כמו בלימת פתע, סטייה מנתיבים והחלקה על כביש רטוב.

במקרי חירום אלו כאשר מבצעים לחיצה חזקה על הבלמים, הרכב מפעיל באופן אוטומטי את מערכת ה-ABS, מונע נעילה של הגלגלים ומבצע בלימה מבוקרת ובטיחותית המיועדת לייצב את הגלגלים ואת כל המרכב, וכך מונע מצב של התהפכות או זריקה מהנתיב.

אם למרבה הצער גם מערכת ה-ABS לא הועילה – וודאי תרצו לבדוק על שמאי רכב מומלץ.

רצועת טיימינג

רצועה זו היא המחברת בין חלקים שונים במנוע, ותפקידה לתזמן באופן מבוקר ומסודר את הפעולה הרציפה של השסתומים במנוע. מכיוון שרצועה זו עשויה גומי, יש להחליף אותה בכל תקופה מסוימת על פי הגדרות יצרן הרכב.

קרא עוד:

אולי גם יעניין אותך...

שמאי רכב החיפה

שמאי רכב בחיפה

כיצד מוצאים שמאי רכב טוב באזור חיפה ולמה יש לשים לב כאשר אתם בוחרים בשירות? במידה ואתם זקוקים לשירות של שמאי רכב בחיפה או בכל מקום בארץ-

למאמר המלא »
מילון מושגים לרכב

מילון מושגים לרכב

עבור רוב האנשים, ביקור שיגרתי במוסך יכול להיות חוסר וודאות מוחלט. המושגים שאתם מקבלים מהמוסכניק שלכם לאחר בדיקה תקופתית של הרכב, יכולים להכניס אתכם למצב

למאמר המלא »