איך עלי לפעול לאחר תאונת דרכים בה נגרם נזק לרכוש בלבד?

איך עלי לפעול לאחר תאונת דרכים בה נגרם נזק לרכוש בלבד?
קל גד שמאים

קל גד שמאים

קל-גד שמאים הינה חברת שמאות רכב וותיקה הפועלת ברחבי הארץ. מהווים סביבת עבודה מהמתקדמות בענף וכל אופן הניהול והטיפול בתיק/באירוע – הן ע"י השמאים המקצועיים והן ע"י צוות המנהלה.

במידה ורכבך נפגע בתאונה, אך לא נגרם נזק לאדם (לא לנהגים שהיו מעורבים בתאונה, לא לרוכבי אופניים שנסעו בקרבת המקום ולא להולכי הרגל), חשוב שתבצע את הפעולות החשובות שיש לבצע לאחר תאונת דרכים ללא נפגעים.

אז, מהן הפעולות החשובות שיש לבצע לאחר תאונת דרכים ללא נפגעים?

קודם כל, עקב כך שנגרם נזק אך ורק לרכב, אין כל צורך במשטרה, אלא אם כן, התאונה נגרמה בשל עבירת תנועה או במצב שבו הנהג שהיה מעורב בתאונה לא מוכן למסור פרטים.

  1. לקיחת פרטים מכל הנהגים שנכחו בתאונה, שם מלא, כתובת, טלפון, מספרי חברות הביטוח שלהם והפוליסות, סוג הרכב ומספר הרישוי, תעודות מזהות ורישיונות נהיגה. במידה ונכחו במקום עדי ראייה, בקש מהם פרטיהם האישיים, יתכן שהעדים יוכלו לסייע בהמשך.
  2. מומלץ לא להתנצל בתאונות דרכים או לומר דברים אחרים שעשויים להישמע כמו התנצלות כיוון ויכול להיות שהם ייאמרו מתוך בהלה וזה עלול לפגוע בך בהמשך, כאשר תגיש את התביעה לחברת הביטוח.איך עלי לפעול לאחר תאונת דרכים בה נגרם נזק לרכוש בלבד?
  3. תיעוד זירת האירוע והנזקים שספגו הרכבים השונים – במידה וברשותך מצלמה בנייד, רצוי שתשתמש בה לצלם את הפגיעות שנגרמו לרכב ברקע זירת האירוע וכמובן את זירת האירוע. במידה ואין לך מצלמה, בקש מאדם אחר לצלם את המקום ואת הרכבים שנפגעו .
  4. פעולה חשובה היא לרשום את רצף אירועי התאונה. נסה להיזכר בכל הפעולות שהובילו לתאונה כולל הכיוונים שמהם הגיעו הרכבים ותאר אותן היטב, הן יסייעו לך בהמשך.
  5. צלצל אל חברת הביטוח שלך והעבר להן את כל הפרטים.
  6. בצע את ההוראות שנציג החברה נתן ובמידה והרכב אינו כשיר לנהיגה, יש לבקש מחברת הביטוח להזמין גרר ולבקש רכב חלופי. (במידה וביקשתם רכב חלופי, לא להשאיר ברכב חפצי ערך שיקרים לך וגם לא את מסמכי הרכב).
  7. על חברת הביטוח להציע לך לבחור שמאי רכב מרשימת השמאים אשר איתם הם עובדים. עבור על הרשימה ובחר שמאי רכב מומלץ לפי שיקול דעתך האישי. כמובן שאתה גם יכול לבחור שמאי שלא נמצא ברשימת השמאים שלהם, אך לא בטוח כמה הם יעזרו לך במידה ולא יסכימו עם אומדנו של שמאי זה או בכמה יעזרו לך עם הוצאות השמאי. בכל מקרה, אף פעם לא תתחרטו אם תבחרו בנו, קל-גד שמאים.
  8. כאשר שמאי הרכב יסיים לטפל ברכבך עם המוסך, תתקבל אצל חברת הביטוח דו"ח שמאי מפורט. אם תרצה לקבל את הדו"ח שמאי רכב, תצטרך לבקש זאת מחברת הביטוח שלך.

מעניין אתכם לקרוא על ״מה זה שמאות רכב?״ לחצו כאן!

קל-גד שמאים הינו משרד שמאות רכב מקצועי שקיים מזה כ-30 שנים. המשרד סיפק שירותי רכב למגוון רכבים ומספק שירותי שמאות רכב כמעט לכל חברות הביטוח. המקצועיות, הידע, הניסיון, הדייקנות והיחס האישי של שמאי הרכב במשרד יוכלו לסייע לך לאמוד את הנזק שנגרם לרכבך באופן המדויק ביותר.

כאן לשירותכם, קל-גד שמאים.

קראו גם על:

אולי גם יעניין אותך...